За два дні поліція Києва перевірила понад тисячу повідомлень про замінування – усі вони виявилися хибними
Від учорашнього ранку на електронні пошти різних установ надходили повідомлення про замінування. До «списку» потрапили десятки об’єктів у всіх районах столиці: лікарні, навчальні заклади, торговельні центри та адмінбудівлі.
Для перевірки інформації на місця виїжджали наряди поліції, слідчо-оперативні групи, вибухотехніки та кінологи зі службовими собаками. Правоохоронці ретельно обстежили усі приміщення та прилеглі території. За результатами перевірок жодних вибухонебезпечних предметів не виявлено.
Такі повідомлення є складовою інформаційної війни, яку веде ворог і намагається дестабілізувати суспільство та посіяти тривогу серед громадян. Водночас кожне таке звернення завжди розглядається і відпрацьовується у повному обсязі.
Поліцейські нагадують: у разі виявлення підозрілих предметів слід негайно телефонувати за номером 102.
Наголошуємо, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності карається позбавленням волі на строк від 2-х до 8 років (ст. 259 Кримінального кодексу України).
Відділ комунікації поліції Києва
Вікторія Ковальська