Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

У Києві судитимуть членів організованої групи, які обкрадали помешкання заможних мешканців столиці – їм загрожує до дванадцяти років ув’язнення

Опубліковано 06 листопада 2025 року о 09:35

Столичні правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо групи осіб, які вчиняли крадіжки з квартир та приватних будинків киян.



Викрили злочинну діяльність організованої групи осіб слідчі главку поліції Києва спільно із співробітниками УСР у м. Києві та за  процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Організатором злочинної групи виявився 52-річний місцевий мешканець,  який долучив ще пʼятьох учасників: мешканців Києва та Київської області, четверо з яких іноземці, віком від 33 до 59 років.

В ході слідства встановлено, що фігуранти відстежували спосіб життя потенційних жертв за допомогою прихованих камер відеоспостереження та вивчали системи охорони будинків. Крім того, ділки аналізували графік відключення електроенергії та орендували житло поблизу обраних об’єктів для майбутньої крадіжки, а для конспірації постійно змінювали автомобілі та номерні знаки.

За даними слідства, лише з однієї квартири зловмисники викрали гроші, ювелірні вироби та інші цінності на суму близько 645 тисяч гривень.
Викрадене майно вони збували через посередників, а золото переплавляли. Отримані кошти розподіляли між собою відповідно до ролі кожного у злочинній схемі.

У ході розслідування правоохоронці провели 18 обшуків за місцем проживання фігурантів, у їхніх авто та на СТО, що належала організатору. Поліцейські вилучили чорнові записи, гроші, мобільні телефони, сім-карти, номерні знаки, які вони змінювали на автівках та транспортні засоби.

Ділків затримали за силової підтримки спец призначенців КОРДу. Слідчі повідомили організатору та його поплічникам про підозру  за ч. 5 ст. 185 ККУ – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, що завдало значної шкоди потерпілому, вчинена повторно, в умовах воєнного стану, організованою групою. 

Наразі слідчі завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду для розгляду справи по суті. 

Фігурантам загрожує до дванадцяти років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна. Частина фігурантів перебуває у міжнародному розшуку за тяжкі злочини, скоєні за межами України.

Відділ комунікації поліції Києва

Вікторія Ковальська

1 з 7
2 з 7
3 з 7
4 з 7
5 з 7
6 з 7
7 з 7

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux