Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

У Києві поліцейські затримали 16-річну дівчину та 19-річного хлопця, які у Святошинському районі спалили три автомобілі Tesla на замовлення ворога

Опубліковано 25 лютого 2026 року о 11:15

Зловмисників викрили оперативники та слідчі Святошинського управління поліції та столичного главкуЗа скоєне паліям загрожує до десяти років позбавлення волі. 


До поліції Києва надійшли три повідомлення про підпали автомобілів, що сталися протягом кількох днів на території Святошинського району в нічний час. У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що до вчинення злочинів причетні двоє місцевих мешканців - 16-річна дівчина та 19-річний хлопець.


Попередньо встановлено, що з ними через месенджер зв’язався представник ворожих спецслужб, який запропонував за грошову винагороду підпалювати автомобілі преміум класу. Спільники погодилися та отримали детальну інструкцію щодо вибору транспортних засобів, способу підпалу та відеофіксації вчиненого. Надалі, вони підшукали три автомобілі Tesla та у нічний час підпалили їх.


Правоохоронці розшукали фігурантів на одній з вулиць столиці. Під час затримання допоміг наряд, що ніс службу спільно з курсантами НАВС. Підозрюваних затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Під час проведення обшуку за місцем проживання ділків виявили та вилучили речові докази, які вказують на їх причетність до вчинення злочину.


Встановлено, що з обіцяних двох тисяч доларів за підпали авто, російські спецслужби перерахували виконавцям лише 20 доларів.


Слідчі, за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури, повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України – умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу. Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі.


Наразі встановлюються інші учасники злочину.


Відділ комунікації поліції Києва

Анна Левченко

1 з 4
2 з 4
3 з 4
4 з 4

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux