Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Столичні поліцейські-психологи провели тренінг для працівників сервісного центру МВС щодо підвищення стресостійкості в умовах сьогодення
Опубліковано 12 грудня 2022 року о 16:00

У рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки правоохоронці розповіли учасникам заняття про поняття, ознаки, джерела, стадії стресу, методи зняття психологічної напруги та відпрацьовували на практиці методи регуляції свого психоемоційного стану.

Захід організовано за ініціативи керівництва Головного сервісного центру МВС у рамках Національної програми психічного здоров’я, де інструктори відділу психологічної забезпечення столичного главку та районних управлінь поліції проводили тренінги зі стресостійкості для співробітників сервісного центру. Участь у заходах взяли дві групи працівників по 12 осіб.

Зі вступним словом до присутніх звернулись керівник управління кадрового забезпечення поліції Києва Вікторія Азарова та начальник відділу психологічного забезпечення Денис Романенко, які розповіли про тематику проведення тренінгу:

«У ході зустрічі ми навчимося самостійно справлятися з психічною напругою, аби у подальшому допомогти і собі, і оточуючим. Основна мета програми – подолати пов’язаний з війною стрес та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку посттравматичного стресового синдрому та психічних розладів».

Інструкторами виступили поліцейські-психологи Печерського, Деснянського, Дарницького управлінь поліції - Віта Боровик, Катерина Рубан та Тетяна Потаєва, старший психолог відділу психологічного забезпечення Тетяна Савицька та заступник начальника відділу психологічного забезпечення столичного главку Олена Кендиш. Тренери говорили з присутніми про поняття, ознаки, джерела, стадії стресу та визначили стрес-фактори кожного учасника.

Під час практичної присутні частини вчилися технікам «Чотирьох стихій»: дихання та м’язового розслаблення за методом Джейкобсона. Основну увагу було приділено формуванню ресурсного стану учасників тренінгу - вміння розуміти себе. Мова йшла про емоції, почуття, відчуття, усвідомлення потреб, як виникають і ті, які вдалося реалізувати навіть під час воєнних дій. Для цього були використані техніка «Колесо балансу», картки потреб та емоцій Карла Плейснера (техніка ненасильницького спілкування), метафоричні асоціативні карти «Я та всі, всі, всі» Каміли Крюгер.

Учасники визначили та проговорили не тільки про особисті ресурси та засоби управління стресогенними чинниками, але й знайшли спільний для всіх символ внутрішнього балансу, який разом відтворили на папері, виконавши вправу «Спільний малюнок».

Співробітники сервісного центру із задоволенням працювали, виконуючи арт-терапевтичну вправу «Подарунок для себе». Наприкінці заходу кожен учасник зміг визначити ті ресурсні стани, які б в подальшому допоможуть підтримувати своє психічне здоров’я.


Відділ комунікації поліції Києва

Анастасія Ігнатюк


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux