«За фактом сутички біля Верховної Ради України розпочато кримінальне провадження», - Андрій Крищенко

Публічна безпека та порядок

За медичною допомогою звернулося двоє цивільних осіб та 17 правоохоронців. За вчинення протиправних дій до територіального управління доставили 26 активних учасників. Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник столичної поліції.

 

Сьогодні, 17 грудня, було заявлено проведення акцій згідно із поданими заявками. Але всупереч заявленим мирним заходам група активістів намагалася встановити військові намети. Поліцейські у форматі діалогу спілкувались з учасниками, аби вони припинили перекриття руху на вулиці Грушевського. Але активісти відмовилися виконувати законні вимоги правоохоронців та влаштували сутички:

«Поліцейські застосували силу та демонтували намети. Трохи згодом група активістів почала перфоратором бурити асфальт, вставляти металеві кілки та встановлювати намети. Тож було прийнято рішення відтіснити таких учасників акції, а палатки вилучити. Частина активістів почала застосовувати палиці та кидати каміння у бік правоохоронців. Активних учасників,  26 осіб, доставили до районного управління для з’ясування усіх обставин. Після отримання показів та вивчення усіх матеріалів їх діям буде надана правова оцінка», - зазначив керівник столичної поліції Андрій Крищенко.

Внаслідок сутичок біля Верховної Ради України постраждало 17 правоохоронців, також двоє цивільних осіб звернулися у лікарню за медичною допомогою.

На даний час за фактом сутички розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Проводиться розслідування.

Відділ комунікації поліції Києва