У поліції достатньо сил і засобів, аби забезпечити порядок на території міста – Андрій Крищенко

Публічна безпека та порядок

На цьому керівник поліції Києва наголосив, підсумовуючи роботу правоохоронців під час заходів, що відбувалися сьогодні у столиці.

Начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві відзначив, що загалом заплановані заходи пройшли без грубих порушень правопорядку.

«Під час акції у Маріїнському парку затриманих не було, сутичок теж не було, були лише суперечки із поліцією: відповідно до заявки, члени громадської організації намагалися пошкодити пам’ятники, але поліція цьому завадила, оскільки питання їх знесення потрібно вирішувати у законний спосіб».

Андрій Крищенко також зауважив, що марш від парку імені Тараса Шевченка до Європейської площі пройшов спокійно: участь у ході взяли близько 15-ти тисяч осіб. Крім того, кілька громадських організацій проводили акції на Майдані Незалежності, і керівник однієї із них намагався встановити намет.

«Поліція завадила цьому, оскільки відбувалися державні заходи з нагоди Дня захисника України, а заявок на проведення цієї акції не було. Трьох осіб доставили до районного управління, з ними провели профілактичні бесіди і відпустили. Але поліцейські зберуть матеріали і вирішать питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності», - зауважив керівник столичних поліцейських.

При цьому Андрій Крищенко відзначив, що напередодні святкувань правоохоронці провели серйозну профілактичну роботу із організаторами та учасниками заходів, зокрема постійно працювала поліція діалогу, яка роз’яснювала норми чинного законодавства, а також повідомляли: у випадку виявлення підозрілих осіб поліція буде реагувати і з’ясовувати мотиви їхнього перебування в тому чи іншому місці. Зокрема біля Києво-Печерської лаври виявлено близько сотні осіб, яких доставили до управління поліції для встановлення їх анкетних даних та проведення профілактичної бесіди.

«Я неодноразово наголошував, що ми зможемо захистити усі культові споруди і не допустимо будь-яких актів вандалізму, захоплень тощо. Поліція не потребує допомоги сторонніх осіб, якщо вони не є членами громадських формувань з охорони громадського порядку, які належним чином зареєстровані. У нас достатньо сил і засобів, аби забезпечити порядок на території міста», - підсумував Андрій Крищенко.

Відділ комунікації поліції Києва