Серйозних конфліктів під час масових заходів у Києві не зафіксовано

Публічна безпека та порядок

Про це під час брифінгу повідомили перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий та керівник поліції Києва Андрій Крищенко.

За словами начальника Головного управління Національної поліції у м. Києві, завдяки посиленим превентивним заходам і злагодженим діям особового складу вдалося не допустити серйозних конфліктів і порушень.

Сьогодні, 9 травня, правопорядок у столиці забезпечували близько 2000 поліцейських разом із бійцями Національної гвардії України. В урядовому кварталі Києва, зокрема поблизу площі Арсенальної, поліцейські посилювали заходи безпеки у зв'язку із проведенням маршу, який завчасно анонсували організатори. Тож на цій території додатково були встановлені металошукачі та працювали кінологи зі службовими собаками і спеціалісти вибухотехнічної служби.

"На початку заходу одна особа спробувала зайти на акцію із гвинтівкою Мосіна. На даний час її оглянули експерти та попередньо встановили: вона не придатна до пострілів і не є вогнепальною зброєю. Крім того, наприкінці ходи також затримали чоловіка, який у рюкзаку намагався пронести газові балончики.

Тож, враховуючи велике скупчення громадян, поліція вирішила тимчасово вилучити ці предмети", - наголосив Андрій Крищенко.

Як зазначив очільник київської поліції, на чотирьох осіб, яких доставляли до територіального управління поліції, склали адміністративні матеріали.

Відносно ще двох чоловіків  вирішується питання щодо правової кваліфікації їхніх дій. Загалом до управління поліції доставили шістьох осіб.

Андрій Крищенко також підкреслив, що у порівнянні із минулими роками громадяни майже не використовують заборонену символіку, дотримуючись норм закону.

За словами Сергія Ярового, загалом у державі заходи відбулися спокійно. Участь в акціях взяли 365 тисяч осіб:

«Усе пройшло без грубих порушень правопорядку. Можу відзначити роботу працівників поліції комунікації, які проводили роз’яснювальну роботу і попереджали конфліктні ситуації».

Відділ комунікації поліції Києва