Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Поліція Києва оголосила про підозру генеральному директору будівельної компанії, який незаконно звів житловий комплекс на земельній ділянці у Подільському районі

Опубліковано 30 квітня 2026 року о 10:00

Слідчі Подільського управління поліції спільно з оперативниками Департаменту кіберполіції викрили схему незаконного поновлення оренди земельної ділянки під забудову. Організатору злочину загрожує до шести років позбавлення волі.

Правоохоронці встановили, що у 2003 році земельну ділянку в Подільському районі вартістю понад 12 млн грн передали в оренду будівельному товариству на підставі договору з Київською міською радою строком на п’ять років. Після завершення терміну дії договору у 2008 році рішення про його поновлення орган місцевого самоврядування не ухвалював.

Попри це, у 2022 році керівник будівельної компанії ініціював процедуру поновлення оренди цієї ділянки, на якій зводиться житловий комплекс. Для цього він подав недійсні документи. Надалі нотаріус вніс до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про продовження строку оренди до 2028 року.

Як наслідок, за час незаконного користування земельною ділянкою був зведений житловий комплекс, який наразі не введений в експлуатацію.

Слідчі  за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури  повідомили керівнику компанії про підозру за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України – несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до земельної афери.

Відділ комунікації поліції Києва


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux