У Дніпровському районі столиці поліцейські провели рейди по сім’ях, що потрапили в складні життєві обставини

Новини

Правоохоронці відвідали шість багатодітних та кризових родин, у яких виховуються неповнолітні. Однак за результатами перевірки працівники поліції вилучили в матері-одиначки двох малолітніх дітей і тимчасово помістили їх до лікарні.

Працівники ювенальної превенції спільно зі співробітниками служби у справах дітей Дніпровської районної державної адміністрації провели профілактичний рейд під умовною назвою «Діти вулиці». Зокрема працівники поліції перевірили побутові умови, в яких мешкають неповнолітні, їх харчування, психологічний клімат у родинах та рівень виховання дітей.

Як розповів старший інспектор ювенальної превенції Дніпровського управління поліції Олексій Крупеня, правоохоронці перевірили шість сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та на які надходили скарги. В цілому у більшості родин діти доглянуті та виховуються в належних умовах.

«Під час рейду ми відвідали 30-річну матір-одиначку, яка виховує 5-річного хлопчика та 4-річну дівчинку. Діти знаходились у помешканні в антисанітарних умовах та недоглянуті. Крім того, неодноразові візити та профілактичні бесіди з жінкою щодо неналежних умов виховання малечі не дали позитивних результатів», – додав Олексій Крупеня.

Оскільки побутові умови родини загрожували здоров’ю та життю дітей, представники ювенальної превенції та служби у справах дітей прийняли рішення про негайне їх вилучення із сім’ї. В подальшому їх доставили до дитячої лікарні для проходження медичного догляду та надання допомоги.

Відносно матері правоохоронці склали протокол за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає покарання у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У подальшому соціальні служби будуть вирішувати питання про позбавлення жінки батьківських прав.

Відділ комунікації поліції Києва

Анна Шевчук