На лаві підсудних опиниться водій Tesla, який намагався відкупитися від патрульних за керування авто в п’яному вигляді
Щоб уникнути відповідальності, чоловік запропонував поліцейським хабаря. Тепер йому загрожує до чотирьох років ув’язнення.
39-річний водій, відмовився виконати законні вимоги працівників патрульної поліції щодо проходження освідування за допомогою алкотестера «Драгер» або в найближчому медичному закладі. Усвідомлюючи, що його дії є адміністративним порушенням, чоловік намагався уникнути відповідальності, неодноразово пропонуючи співробітникам поліції спочатку 10 000, а потім 15 000 грн. Співробітники поліції попередили киянина про незаконність його дій, однак останній наполягав на «вирішенні питання».
Тоді, після фіксації факту пропозиції неправомірної вигоди, на місце події патрульні викликали слідчо-оперативну групу Печерського управління поліції для проведення подальших процесуальних дій. Інспектори відсторонили чоловіка від керування автомобілем та склали на нього адміністративні матеріали за керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП) та за проїзд на заборонний сигнал світлофора (ч. 2 ст. 122 КУпАП).
У результаті слідчі повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України – пропозиція надання неправомірної вигоди службовій особі. Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Максимальне покарання за цією статтею передбачає до чотирьох років позбавлення волі.
Відділ комунікації поліції Києва
Катерина Шостак