2000 доларів з іноземця за фіктивне навчання в університеті — поліція Києва затримала організатора схеми з нелегальної міграції до України
Злочин задокументували слідчі Оболонського управління поліції спільно із працівниками Головного центру оперативного документування ДПСУ та за процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури.
Правоохоронці встановили, що налагодив незаконний «бізнес» 25-річний іноземець, який має тимчасову посвідку на проживання в Україні. Через соціальні мережі ділок підшукував «клієнтів» з числа іноземців, які хотіли б залишитися в Україні та пропонував їм за грошову винагороду послуги з оформлення фіктивних документів.
В ході слідства встановлено, що до фігуранта звернувся чоловік, який шукав спосіб легального в’їзду на територію України для свого знайомого – громадянина Єгипту. Відтак, ділок запропонував «клієнтові» оформити для іноземця пакет документів для вступу на підготовчий курс до одного з українських університетів, що дало б йому змогу отримати посвідку на тимчасове проживання.
За таку «послугу» він запросив у чоловіка 2000 доларів. Під час передачі частини суми коштів, поліцейські затримали фігуранта у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчі повідомили зловмиснику про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів. Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Києва
Христина Пятницька