Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Вчилися надавати домедичну допомогу пораненим в умовах війни: столичні поліцейські пройшли тренінг з тактичної медицини
Опубліковано 21 жовтня 2023 року о 09:20

Інструктори з Рівного та Нідерландів провели для поліцейських з різних підрозділів столичного главку 4-денні курси, де навчали правильно надавати домедичну допомогу постраждалим за протоколом M.A.R.C.H.

За ініціативи Головного управління Національної поліції у м. Києві та сприяння громадської організації «Рівне-Такмед», яка проводить волонтерську діяльність допомагаючи військовим та цивільним, що постраждали від війни та проводять навчання тактичної медицини згідно протоколів TCCC (Tactical Combat Casualty Care), для поліцейських столичної поліції організовано 4-денні курси з тактичної медицини та домедичної допомоги в умовах війни та терористичних загроз.

Професійними інструкторами виступили: Тетяна Воронцова, Алла Семенюк, Веніамін Зототухін, Олександра Гайсинська, Анна Павліченко, Леннарт Гвідо Бонґарц, Бретт Джеррод Бріттон та асистенти Карло Крістіан Ліппольд, Міріам Кнопперт, Інгрід Джохемс, які грали роль поранених. В тренінгу взяли участь 67 поліцейських з різних підрозділів поліції Києва.

Заняття проводились у декілька етапів: спочатку інструктори розповіли про порядок оцінки стану постраждалого за протоколом M.A.R.C.H. з метою визначення надання домедичної допомоги у тактичних і бойових умовах. Цей алгоритм розроблено для того, щоб допомогти швидко ідентифікувати травми, які є найбільш загрозливими для життя, стабілізувати стан потерпілого та збільшити шанси на виживання.

Протокол M.A.R.C.H. передбачає п’ять кроків, серед яких: усунення масивної кровотечі, оцінка та контроль дихальних шляхів, вирішення будь-яких респіраторних проблем, таких як напружений пневмоторакс, який може погіршити дихання та призвести до смерті, оцінка кровотоку постраждалого та керування ним, усунення гіпотермії, тобто переохолодження.

Поліцейські пройшли теоретичну частину тренінгу та навчились правильно накладати турнікет на кінцівки, бандаж на місця можливих кровотеч, перевіряти дихальні шляхи постраждалого, надавати йому стабільне бокове положення, зігрівати та евакуювати з небезпечної зони. Після цього на правоохоронців чекали різні ситуативні вправи, які були максимально наближені до реальних.

Під час практичної частини учасники мали справу з «пораненими» на полі бою: під імітовані вибухи та задимлення вони повинні були витягнути на ношах потерпілих з червоної зони при цьому зупинивши масивну кровотечу, а іншу домедичну допомогу надати вже в менш небезпечній жовтій або зеленій зоні.

Поліцейські накладали турнікети, тампонували рани та накладали бандаж, у разі поранення грудної клітини клеїли спеціальні наліпки аби уникнути пневмотораксу, допомагали потерпілим вільно дихати, поклавши їх в стабільне бокове положення, обгорнувши тіло в термоковдру. Для більш реалістичного ефекту актори нанесли на себе імітаційну кров та рани, кричали від болю, виривались та поводили себе як справжні поранені.

Начальник поліції Києва Дмитро Шумейко та його заступник Тарас Полієнко відзначили інструкторів подяками за проведений курс.

Всі поліцейські успішно впоралися із завданнями та по завершенню тренінгу отримали відповідний сертифікат.

Відділ комунікації поліції Києва

Анастасія Ігнатюк


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux