Такі блокпости запрацювали відсьогодні до шостої ранку 21 квітня 2020 року на всіх в'їздах у Київ з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції. Відтак у цей період обов’язковою є термометрія для водіїв та пасажирів, які прямують до столиці. Правоохоронці забезпечують тут громадську безпеку та порядок, аби не допустити конфліктних ситуацій, а також допомагають патрульним, котрі перевіряють транспортні засоби, а медики тим часом вимірюють температуру.
Сьогодні з 13:00 на в'їзді до Києва почали функціонувати десять санітарно-пропускних пунктів, щоби завадити розповсюдженню респіраторної хвороби COVID-19. Таке рішення було ухвалено на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації.
Як розповів дільничний офіцер поліції Голосіївського управління поліції Сергій Бершадський, для підтримання правопорядку цими днями на пропускних пунктах постійно працюватимуть поліцейські, нацгвардійці та медичні працівники. Всі вони будуть одягнуті у захисні маски та костюми, дотримуючись встановлених правил карантину:
«Сьогодні ми заступили на службу на блокпост з боку Одеської траси та проводимо необхідну превентивну роботу. Співробітники патрульної поліції вибірково зупиняють та перевіряють автобуси та мікроавтобуси, вантажні та вантажно-пасажирські автомобілі, а також машини, у салоні яких перебуває більш ніж три особи, включно з водієм. Також не виявлено порушників заборонених міжміських пасажирських перевезень. Громадян, які мали б підвищену температуру або які порушили карантинний режим, наразі немає».
За словами лікаря із лабораторного центру на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров'я України Ігоря Задорожнього, медичні працівники на пропускних пунктах займаються термоскринінгом, вимірюючи температуру тіла пасажирам автівок, яких зупинили правоохоронці:
«Якщо під час перевірки температура у людини до 37,5 градусів, то дозволено вільно їхати далі. У випадку коли температура буде вищою за 37,5 градусів та є ознаки гострого респіраторного захворювання, викликають бригаду для тестування на наявність коронавірусної хвороби та відправлятимуть цих громадян на самоізоляцію. І лише коли температура буде сягати більше 38 градусів - людину примусово госпіталізують».
Працівники поліції Києва продовжують нести службу в посиленому режимі та наголошують на необхідності дотримання громадянами усіх протиепідемічних заборон. Крім того, правоохоронці звертаються до киян та гостей столиці з порозумінням ставитися до всіх карантинних обмежень, які перш за все запровадженні з метою запобігання поширенню небезпечної інфекції.
Відділ комунікації поліції Києва
Анна Зубрєва