вул. Володимирська, 15, Київ, 01601, Україна
тел.: +380 44 271 93 33, факс +380 44 278 40 22
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
17.08.2017
Серпень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
141516
17
181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:Головна » Новини

У столиці в рамках пілотного проекту близько двох місяців працює мобільна група "Поліна" (ФОТО, ВІДЕО)
31.07.2017 | 16:39

"Поліна" - означає поліція проти насильства. Новостворені групи реагування з протидії домашньому насильству стартували у Дарницькому районі Києва, на Одещині та в Луганській області. У подальшому ці підрозділи повинні з'явитися по всій Україні.

До складу "Поліни" входить дільничний офіцер поліції, офіцер патрульної превенції, співробітник карного розшуку. Ці правоохоронці пройшли спеціальну фізичну та психологічну підготовку. Мобільна спецгрупа працює у цілодобовому режимі, і кожен, хто її викликає, може розраховувати на допомогу та підтримку.

Сімейне насильство, на сьогоднішній день, є досить серйозною соціальною проблемою. У переважній більшості від жорстокої поведінки членів родини страждають жінки та діти, нерідко люди похилого віку. Як правило, такі протиправні дії тягнуть за собою сумні наслідки: це призводить до порушення фізичного та психічного стану здоров'я потерпілого та інших членів сім'ї.

А тому у таких випадках головне - це оперативність реагування, певна процедура втручання у ситуацію. Адже саме в перші години і дні жертва якомога більше потребує такої допомоги. Тож з метою подолання такого явища, як домашнє насильство, у Києві запрацювала "Поліна".

Заступник начальника управління сім'ї, молоді та спорту Дарницької РДА Сергій Мегеть розповідає:

- До нас звернулися представники проектного офісу реформ МВС України з проханням надати інформацію про те, що стосується протидії насильству в сім'ї на території району. Упродовж останніх кілька років Дарницький район визначався, як кращий у порядку взаємодії районної адміністрації з територіальним управлінням поліції в питаннях щодо налагодження ситуації та надання допомоги родинам, які постраждали від домашнього насильства. Ми підтримали ініціативу створення пілотного підрозділу та погодилися на співпрацю.

У подальшому, було створено робочу мобільну групу, куди увійшли представники районної адміністрації, а також працівники структурних підрозділів поліції. Якщо у родині відбувається насилля по відношенню до дітей, то туди залучаються співробітники служби у справах дітей. Коли трапляється повторний виїзд в сім'ю, де вже були інциденти, фахівці соціальних служб мають можливість провести мотиваційну роботу, наголосити правопорушникам про необхідність проходження корекційної програми.

Старший інспектор сектору дільничних офіцерів поліції Дарницького УП у м. Києві Сергій Герасимчук:

- У червні 2017 року запроваджено практичну діяльність пілотного проекту "Поліна". На цей час обслуговано чималу кількість викликів, за результатами яких по відношенню до правопорушників складено адміністративні протоколи за вчинення насильства в сім'ї, або ухилення від належного виконання батьківських обов'язків. У таких випадках для розв'язання проблеми залучаються представники органів виконавчої влади, на яких покладено виконання Закону України "Про попередження насильства в сім'ї".

За словами Сергія Герасимчука, більшість викликів надходить у вечірній час, коли сваряться чоловік із дружиною, чи перебувають у стадії розлучення, та має місце зловживання спиртними напоями. Або був виклик з приводу того, що в родині вчиняється насильство сином по відношенню до літньої матері: чоловік кулаками "виховував" пенсіонерку. На протязі місяця двічі складалися адміністративні протоколи стосовно особи цього правопорушника, після чого його направили на подальше проходження медіації. В окремих випадках трапляються конфлікти за участі дітей, тому правоохоронці в таких ситуаціях реагують невідкладно.

Одним із новітніх підходів в роботі мобільної групи Дарницького управління поліції стало спільне інспектування сімей, котрі перебувають на обліку, разом з представниками управління у справах сім’ї, молоді та спорту і центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді під час спільного чергування.

Лише за неповні два місяця свого існування мобільна група "Поліна" встигла багатьом родинам прийти на допомогу: своєчасно прибувала за викликом, припиняла сімейні сварки і відправляла домашніх дебоширів у відповідні інстанції. Попереду ще багато роботи, але команда новоствореного проекту робить все, аби у кожній родині панувала безпечна та комфортна атмосфера.

Відділ комунікації поліції Києва

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку